کشتی آزاد امیدهای جهان| ایران با چهار طلا و یک نقره نایب‌قهرمان شد

تیم کشتی آزاد امید ایران در مسابقات جهانی با کسب ۴ مدال طلا و یک مدال نقره عنوان نایب‌قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کرد. | 2 آبان ماه 1401

نتایج مسابقات کشتی آزاد امید های جهان

نتایج مسابقات کشتی آزاد امید های جهان

به گزارش فوروارییرز ، رقابت‌های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان روزهای 29 مهر لغایت اول آبان ماه در شهر پونت ودرای کشور اسپانیا برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط محمدصادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن 97 کیلوگرم، امیررضا معصومی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا و امیرمحمد یزدانی در وزن 70 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده‌بندی تیمی گرجستان با 141 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت، ایران با 134 امتیاز نایب‌قهرمان شد و آمریکا با 112 امتیاز سوم شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان و رده‌بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه 5 بر 4 از سد مانوئل خاندزرتسیان از ارمنستان گذشت. وی در دور بعد مقابل هورست لهر قهرمان زیر 23 سال اروپا از آلمان با نتیجه 9 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 61 کیلوگرم آرمین حبیب‌زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر یک مغلوب آسیل آیتاکین از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم کیان محمودجانلو در مبارزه نخست با نتیجه 7 بر 8 مغلوب حمزه آلاجا از ترکیه شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. محمودجانلو در این گروه در کشتی نخست با نتیجه 10 صفر سید اسلام حسینی از فنلاند را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 4 ساموئل آلوارز از پورتوریکو را شکست داد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. محمودجانلو در این دیدار با نتیجه 8 بر 11 مقابل اریک آروشانیان از اوکراین مغلوب و پنجم شد.

در وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 15 بر 5 تالگات سیرباز قهرمان آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 17 بر 7 از سد کوتا تاکاهاشی از ژاپن گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 از سد یحیی توماس از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر 4 مغلوب گئورگی الباکیدزه قهرمان زیر 23 سال اروپا از گرجستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 عصمت جیتفجی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل وادیم کوریلنکو از اوکراین با نتیجه 4 بر صفر به برتری دست یافت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با توجه به عدم حضور تموری برواشویلی از گرجستان به‌دلیل مصدومیت، پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 2 مقابل خادجی مراد گادجیف از آذربایجان به پیروزی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 79 کیلوگرم محمد نخودی با توجه به نرسیدن سر وزن قانونی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 86 کیلوگرم سجاد غلامی در دور اول با نتیجه 15 بر 6 مغلوب ترنت هیدلای از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی با توجه به تخلف پزشکی در محل برگزاری مسابقات از سوی مسئولان برگزاری مسابقات دیسکالیفه شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 92 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور اول با نتیجه 11 بر 2 رضابک آیتموخان از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با  نتیجه 11 بر 1 ادلان ویسخانوف از فرانسه را از پیشِ‌رو برداشت و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر صفر تیویر بوال از کانادا را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله با نتیجه 17 بر 6 فیض‌الله آکتورک قهرمان اروپا از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 10 بر صفر جاکوب کاردناس از آمریکا را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه 12 بر 2 واسیل سووا از اوکراین را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر ریچارد وق از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. آذرپیرا در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر از سد ارطغرل آگجا از آلمان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 3 از سد تانر اسلوان از آمریکا گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم امیررضا معصومی در دور اول با نتیجه 11 بر صفر آدیل میسیرجی از ترکیه را مغلوب کرد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر میلان کورسوگ از مجارستان را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه 6 بر 3 از پیشِ‌رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. معصومی در این دیدار  مقابل سولومون ماناشویلی قهرمان زیر 23 سال اروپا از گرجستان با نتیجه 13 بر 2 به برتری دست یافت و به مدال طلا رسید.

رده‌بندی انفرادی به‌شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- امان (هند) 2- احمت دومان (ترکیه) 3- کامیل کریموف (اوکراین) و بکزات آلماز اولو (قرقیزستان) … 9- احمد محمدنژاد جوان (ایران)
61 کیلوگرم: 1-  آرسن هاراتونیان (ارمنستان) 2- تایربک ژوماشبک اولو (قرقیزستان) 3- آسیل آیتاکین (قزاقستان) و امره اورمان اوغلو (ترکیه) … 16- آرمین حبیب‌زاده (ایران)
65 کیلوگرم: 1- وازگن توانیان (ارمنستان) 2- حمزه آلاجا (ترکیه) 3- ریوما آنراکو (ژاپن) و اریک آروشانیان (اوکراین) 5- کیان محمودجانلو (ایران)
70 کیلوگرم: 1- گئورگی الباکیدزه (گرجستان) 2- امیرمحمد یزدانی (ایران) 3- کوتا تاکاهاشی (ژاپن) و کانان هیبت‌اف (آذربایجان)
74 کیلوگرم: 1- محمدصادق فیروزپور (ایران) 2- خادجی مراد گادژیف (آذربایجان) 3- وادیم کوریلنکو (اوکراین) و واسیل دیاکون (مولداوی)
79 کیلوگرم: 1- ولادمیر گامکارلیدزه (گرجستان) 2- دولت یرگش (قزاقستان) 3- آرمان آواگیان (ارمنستان) و کارتر استاروکی (آمریکا)
86 کیلوگرم: 1- تاتسویا شیرای (ژاپن) 2- ترنت هیدلای (آمریکا)  3- ایوان ایچیزلی (مولداوی) و امره جیفتجی (ترکیه)
92 کیلوگرم: 1- امیرحسین فیروزپور (ایران) 2- جاکوب کاردناس (آمریکا) 3- میریانی مایسورادزه (گرجستان) و فیض‌الله آکتورک (ترکیه)
97 کیلوگرم: 1- امیرعلی آذرپیرا (ایران) 2- تانر اسلوان (آمریکا)  3- اسلام الیاس‌اف (آذربایجان) و واسیل سووا (اوکراین)
125 کیلوگرم: 1- امیررضا معصومی (ایران) 2- سولومون ماناشویلی (گرجستان) 3- علیشیر یرگالی (قزاقستان) و آنتونی کاسیوپی (آمریکا)

رده‌بندی تیمی: 1- گرجستان 141 امتیاز 2- ایران 134 امتیاز 3- آمریکا 112 امتیاز 4- اوکراین 104 امتیاز 5- ترکیه 95 امتیاز 6- قزاقستان 92 امتیاز 7- ارمنستان 85 امتیاز 8- ژاپن 72 امتیاز

جدیدترین اخبار کشتی

از 1 تا 5 امتیاز دهید!
(آراء: 0 میانگین: 0)
این صفحه را برای دیگران بفرست :

دیدگاهتان را ثبت کنید!

guest
0 پیام
بازخورد داخلی
نمایش همه ی دیدگاه ها

تغییر زبان فوروارییرز

دسته بندی کلی