منصور برزگر:حالا حالاها کسی شبیه به یعقوبی نمی‌آید

منصور برزگر کشتی: نادیده گرفتن زحمات ثمربخش و قادری در مازندران کمال بی‌انصافی است |سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به نقش رئیس و نایب رئیس پیشین هیئت مازندران در پیشرفت کشتی این استان تاکید کرد که نادیده گرفتن زحمات ثمربخش و قادری کمال بی انصافی است

منصور برزگر کشتی

منصور برزگر کشتی : این کار در مازندران کمال بی انصافی است

فوروارییرز | منصور برزگر با اشاره به نقش اصغر ثمربخش و سلمان قادری در جایگاه کنونی کشتی جویبار و مازندران اظهار داشت: سال 62-63 که من مربی شدم و تیم سازمان آب را به جویبار بردم، این اولین مسابقاتی بود که در آن خطه برگزار کردند و در رشد کشتی در این شهر و استان تاثیر بسزایی داشت. یکی از دوستانی که در جویبار بنیانگذار و به نوعی اسپانسر کشتی بود، سلمان قادری بود.

وی ادامه داد: از زمانی که او آمد و اصغر ثمربخش هم رئیس هیئت استان شد کشتی مازندران متحول شد. آن پایه‌ریزی و برنامه‌ریزی باعث شد جویبار مرکز کشتی ایران شود و این روزها اکثر ملی‌پوشان و مدال‌ها برای این شهر هستند و مازندران قطب کشتی ایران شده است،

 درحالیکه استان‌های دیگر مثل کرمانشاه، خراسان زنجان، همدان و… دیگر آن رونق گذشته را ندارند، اگر مازندران هم بخوابد کشتی ما می‌خوابد. خیلی‌ها در حرف دارند و برای کشتی کار می‌کنند، اما عملا این استان مازندران است که کار می‌کند و این برای الان نیست، پایه‌گذاری آن از دوره ثمربخش و سلمان قادری بوده است.

نایب قهرمان المپیک 1976 مونترال در مورد هجمه‌ای که این روزها علیه رئیس و نایب رئیس سابق هیئت کشتی مازندران راه افتاده، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چرا چنین صحبت هایی مطرح شده است. این حرف‌ها به دور از انصاف و مرام ورزشی است و چیزی نمی‌تواند باشد جز خصومت شخصی. به نظر من نباید ارزش‌ها و زحمات دیگران را نادیده گرفت، این کمال ناجوانمردی است.

 ریز و درشت کشتی استان می‌دانند که چه زحماتی آنجا کشیده شده حالا ممکن است 4 تا مخالف هم باشند، ولی باید کل را در نظر گرفت و اینکه شروع این پیشرفت از کجا بوده است. زمانی که جویبار حتی یک سالن هم نداشت، چه کسی امکانات لازم را فراهم کرد و حالا جویبار به یک قطب کشتی کشور تبدیل شده است. من آن زمان تازه مربی شده بودم و امیدوار هستم که قدر آن زحمات دانسته شود.

وی در مورد افت کشتی در سایر استان‌ها تصریح کرد: الان فقط مازندران و خوزستان و شیراز هم در رشته فرنگی در کشتی خوب فعال هستند، سایر استان‌ها افت کرده اند. تهران، اصفهان، همدان، کرمانشاه و… خیلی مسائل هم در آن دخیل است. مثلاً در همین تهران، قبلا با دوزاری سوار اتوبوس می‌شدیم و به سالن تمرین می رسیدیم،

 یک لیوان آب میوه می‌خوردیم می شد پنج زار، الان بچه خودش را به سالن نزدیک خانه‌اش برساند، کمتر از 20 هزار تومان نمی‌شود، حالا آبمیوه و اینها هم پیشکش. از آن میوه‌های قدیم هم خبری نیست. نرسیدن به مربیان کشتی، نداشتن انگیزه و خیلی مسائل دیگر باعث شده که کشتی به این شکل در استان‌ها افت بکند.

منصور برزگر همچنین در مورد درگذشت محمدمهدی یعقوبی نایب قهرمان پیشین المپیک گفت: او در تیم ملی مربی بود، در خیلی از اردوها حضور داشت و با خود ما خیلی کار کرد، اول یک قهرمان بزرگ بود و بعد یکی از آدم‌های فنی کشتی بود و غیر از اینکه قهرمان ملی محسوب می‌شد، یک قزوینی متعصب بود که روی کشتی استانش خیلی عِرق داشت و به کشتی قزوین خیلی خدمت کرد. 

متاسفانه جامعه ورزش و به خصوص کشتی کشور مرد بزرگی را از دست داد و شاید حالاحالاها کسی شبیه به او در کشتی نداشته باشیم.

از 1 تا 5 امتیاز دهید!
(آراء: 0 میانگین: 0)
این صفحه را برای دیگران بفرست :

دیدگاهتان را ثبت کنید!

guest
0 پیام
بازخورد داخلی
نمایش همه ی دیدگاه ها

تغییر زبان فوروارییرز

دسته بندی کلی