حسین شهبازی: فعلاً فقط به جام تختی فکر می‌کنم

نفر اول وزن ۹۲ کیلوگرم انتخابی جام تختی با یادآوری اینکه قبلاً یک بار با کامران قاسم‌پور کشتی گرفته است، مبارزه و فضای رقابتی با قهرمان جهان را به نفع کشتی ایران دانست. |  11 فروردین ماه 1402

حسین شهبازی: درحالی با قاسم پور رقابت میکنم که رفاقت 12،10 ساله باهاش دارم

حسین شهبازی: درحالی با قاسم پور رقابت میکنم که رفاقت 12،10 ساله باهاش دارم

به گزارش فوروارییرز ،حسین شهبازی درباره اینکه در مسابقات انتخابی جام تختی در وزن 92 کیلوگرم اول شده است، اظهار داشت: من در مسابقات قهرمان کشوری 3 بر 2 به محمدجواد ابراهیمی باختم و چون او هم به ارشک محبی باخت، نتوانستم در گروه شانس مجدد شرکت کرده و سهمیه بگیرم.

وی هدف بعدی‌اش را کسب نتیجه در جام تختی دانست و ادامه داد: برای شرکت در مسابقات انتخابی جام تختی زیاد تمرین نداشتم. در واقع بعد از مسابقات کشوری دو سه هفته اصلاً تمرین نکردم و بعد هم تمرینم به اندازه‌ای بود که صرفاً بتوانم در انتخابی جام تختی، سهمیه بگیرم.

حسین شهبازی که کشتی‌گیری تهرانی و شاگرد اکبر فلاح است، در مورد اینکه مسئولیت جدید فلاح در کشتی تهران آیا تداخلی با تمرینات آنها در باشگاه کارگران ندارد، گفت: نه، اکبر آقا (فلاح) همچنان پای ثابت تمرینات است و اتفاقاً اکثراً اردوی دو تیم جوانان و بزرگسالان را هم اینجا (باشگاه کارگران) می‌اندازد،

 چون سالن هفت تیر بیشتر برای مسابقه است و تمرینات معمولاً در باشگاه‌های دیگر برگزار می‌شود. این هم خیلی خوب است که از مناطق مختلف تهران به باشگاه کارگران می‌آیند، ما هم اینجا حریف تمرینی بیشتری داریم.

نفر سوم امیدهای جهان راجع به برنامه آینده‌اش تصریح کرد: مسابقه انتخابی تیم ملی که تمام شد، دو روز استراحت کردم و بعد استارت تمرین را زدم. جام تختی پیش روست. کامران قاسم‌پور که به‌عنوان قهرمان جهان اینجا کشتی نمی‌گیرد و فکر می‌کنم اگر ارشک محبی هم قهرمان آسیا شود، در جام تختی کشتی نمی‌گیرد.

حسین شهبازی درباره اینکه آیا تجربه مبارزه با کامران قاسم‌پور را دارد یا خیر، گفت: دو سال پیش، قبل از آنکه مادرم آن کرونای سخت را بگیرد، در انتخابی جام جهانی صربستان با هم کشتی گرفتیم که البته در نهایت تنها رحمان عموزاد به بلگراد اعزام شد. آنجا سه بر هیچ باختم.

نفر اول وزن 92 کیلوگرم انتخابی جام تختی در مورد کامران قاسم‌پور هم اظهار داشت: قطعاً کامران قاسم‌پورِ امروز متفاوت از دیروز است، او حالا کشتی‌گیر صاحب سبکی است که دو سال متوالی قهرمان جهان شده و جزو بهترین‌های کشتی دنیاست. کسی که طلای جهانش را تکرار می‌کند قطعاً شایستگی‌اش خیلی بالاست. 

علاوه بر این او رفیق چند ساله من است. ما 10، 12 سال است که رفیقیم و این رفاقت همچنان پابرجاست. رقابت هم خوب است، برای همه ما، هم اینکه همه ما نه تنها من، که ارشک محبی و محمدجواد ابراهیمی و بقیه بیشتر تمرین و تلاش می‌کنیم که به کامران قاسم‌پور برسیم و هم خود کامران می‌داند در ایران هم رقیب دارد و بیشتر تلاش می‌کند. این کمک به همه ماست و اگر دوباره او ملی‌پوش شود، با آمادگی بهتر و بیشتری راهی مسابقات جهانی می‌شود.

حسین شهبازی در خاتمه در مورد وزنش هم گفت: امسال که تمرکزم روی همین 92 کیلوگرم است، اول هم دنبال کشتی‌های خوب در جام تختی هستم تا ببینم نتیجه چه می‌شود. بعد از آن تصمیم می‌گیرم کارم را در 92 کیلوگرم ادامه دهم و یا اینکه برای المپیک به وزن 97 کیلوگرم بروم.

| همچنین مشاهده کنید: اخبار کشتی – آخرین اخبار کشتی

از 1 تا 5 امتیاز دهید!
(آراء: 1 میانگین: 5)
این صفحه را برای دیگران بفرست :

دیدگاهتان را ثبت کنید!

guest
0 پیام
بازخورد داخلی
نمایش همه ی دیدگاه ها

تغییر زبان فوروارییرز

دسته بندی کلی