امید نوروزی: برخی صلاحیت حضور در کادر فنی تیم ملی کشتی را ندارند

امید نوروزی قهرمان کشتی المپیک گفت: از سوریان می‌خواهم به عنوان شخصی که تمام کشتی فرنگی را در اختیار دارد در مورد مسائلی مثل عزل سرمربیان، مربیان و انتخاب نفرات جدید و بی‌عدالتی‌ها توضیح دهد | 30 آذر 1400

امید نوروزی

امید نوروزی : بنا باید در تمام اوزان یک انتخابی خوب تحویل مردم دهد

به گزارش فوروارییرز ، امید نوروزی با انتقاد از عدم حضور محمد بنا در مسابقات کشتی قهرمان کشوری که چرخه اول انتخابی تیم ملی بود، اظهار داشت: سرمربی تیم ملی باید حتما خودش بر مسابقات نظارت می‌کرد چون یکی از مراحل انتخابی تیم ملی بود. بعد هم اگر قرار بود جریمه کشتی نگرفتن در فینال، حضور در انتخابی جام تختی باشد، باید این را از قبل اعلام می‌کردند.

 کشتی‌ گیر در فاصله خیلی کمی در لیگ برتر روی تشک رفته و وزن کم کرده، در قهرمان کشوری هم وزن کم کرده و وقتی سهمیه جام تختی را با فینالیست شدن گرفته، به خاطر فشاری که به او وارد شده، در فینال مبارزه نکرده، حالا سرمربی تیم ملی می‌گوید کشتی‌گیر باید در انتخابی جام تختی هم کشتی بگیرد. یعنی در فاصله‌ای کوتاه، برای چندمین بار وزن کم کرده و بعد هم در جام تختی وزن کم کند.

قهرمان کشتی المپیک 2012 لندن ادامه داد: این وظیفه فدراسیون و کادر فنی تیم ملی بود که از قبل به همه اعلام کنند که باید فینال حتما برگزار شود، بعد اگر با علم به این موضوع، کشتی‌گیر در فینال حاضر نمی‌شد برایش جریمه در نظر می‌گرفتند.

نوروزی در مورد فاصله نزدیک دو رویداد مرحله پایانی لیگ برتر و قهرمان کشوری، برخلاف کشتی آزاد که دو رقابت با فاصله‌ای حدودا یک ماهه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: استعفای من هم براساس همین مشکلات اتفاق افتاد. از فدراسیون خواستم که جدول زمان بندی مسابقات و برنامه‌ها را به هیئت‌ها اعلام کنید تا هیئت کشتی بداند مسابقات داخلی خودش را باید بر چه اساسی برگزار کند، ولی به این مسئله بی‌توجهی شد.

وی افزود: کسانی که مسئول هستند هیچ جدول و تقویم مشخصی به استان‌ها ندادند، هیئت ما (استان فارس) اصلا نمی‌دانست مسابقات کشوری چه زمانی برگزار می‌شود که مسابقات استانی‌ را برگزار کند. این مشکلی اساسی بود که کشتی کشور را سردرگم کرد.

 الان هم کادرفنی در مسابقات حضور نداشته و بعد هم اعلام کرده کسانی که کشتی نگرفتند باید در انتخابی جام تختی هم روی تشک بروند، این جام اصلا منطقی نیست. شما باید خودت حتما در قهرمان کشوری حضور پیدا می‌کردی و بعد می‌گفتی همه فینال را کشتی بگیرند، اما مسافت تهران تا زاهدان زیاد بود و نمایندگان سرمربی در مسابقات حاضر شدند!

قهرمان پیشین کشتی فرنگی جهان با اشاره به اینکه معیار مشخص و درستی در مورد انتخاب کادر فنی تیم‌های ملی وجود ندارد، گفت: باید مشخص باشد هر کسی با چه رزومه‌ای سرمربی و مربی تیم ملی می‌شود. عده‌ای متاسفانه کار فنی را برعهده گرفته‌اند که صلاحیت مربیگری در تیم ملی را ندارند. نباید سلیقه‌ای عمل کرد. در این بین رفاقت هم معنا ندارد. انتخاب سرمربی و اعضای کادر فنی تیم‌های ملی هم باید فرآیندی داشته باشد تا هر کسی از راه می‌رسد مربی تیم ملی نشود.

 خیلی از مربیان ما مارکوپولو شده‌اند، از این پرواز پیاده نشده در پرواز بعدی جای می‌گیرند. حداقل 20-30 مربی سازنده خیلی خوب در کشور داریم که شبانه روز زحمت می‌کشند. از همین استان فارس که 75 امتیازی برای تیم ملی در جهانی اسلو به دست آورد، با صلاحدید خودشان مربی مقطعی به تیم ملی آوردند، اصلا هم نظر هیئت کشتی را نخواستند.

امید نوروزی تاکید کرد: عرف و روال اداری کار این است که فدراسیون از هیئت کشتی بخواهد مربی معرفی کند و بعد هیئت استان، در نامه‌ای نظرش را به فدراسیون اعلام کند. چرا برای اعزام مربی سازنده درجه یک شیراز، باید 40 میلیون ایاب و ذهاب را از خود مربی بگیرند. نظام حسینی که میثم دلخانی و امیررضا ده بزرگی و… شاگردانش بوده‌اند، کنار تیم ملی جوانان به مسابقات اعزام شد اما هزینه ایاب و ذهابش را پرداخت کرده است.

قهرمان المپیک گفت: از آقای سوریان می‌خواهم به عنوان شخصی که تمام کشتی فرنگی را در اختیار دارد و نایب رئیس فدراسیون است بیاید و در مورد تمامی مسائل کشتی به خصوص عزل سرمربیان، مربیان و انتخاب نفرات جدید و تمام بی‌عدالتی‌ها در کشتی توضیح دهد.

مشاور پیشین علیرضا دبیر در امور کشتی فرنگی اضافه کرد: هیچ گلایه‌ای از دبیر در مورد کشتی فرنگی ندارم چون تمام تصمیمات کشتی فرنگی را حمید سوریان می‌گیرد.

امید نوروزی گفت: سرمربی تیم ملی بزرگسالان فقط باید مسئولیت این رده را برعهده داشته باشد و در رده پایه دخالت نکند. سرمربی هیچ رده سنی حق ندارد مسابقه انتخابی تیم ملی را تعطیل کند، باید در همه اوزان یک انتخابی خوب تحویل مردم داد تا حق هیچ کشتی‌گیری ضایع نشود.

برای دریافت سریعتر تیتر های خبرهای جدید پیج اینستاگرام فوروارییرز را دنبال کنید4warrior.ir@-(کلیک کنید)

#جدیدترین_اخبار_کشتی  #اخبار-کشتی #امید نوروزی 

از 1 تا 5 امتیاز دهید!
(آراء: 0 میانگین: 0)
این صفحه را برای دیگران بفرست :

دیدگاهتان را ثبت کنید!

guest
0 پیام
بازخورد داخلی
نمایش همه ی دیدگاه ها

تغییر زبان فوروارییرز

دسته بندی کلی